KEMPING OTWARTY

Szlaki

Na Orłową 

Kolor szlaku: żółty
Czas przejścia: 1,25 h / 0,45 h
Wysokość n.p.m.: 813 m

Tuż za przystankiem autobusowym w Brennej Leśnicy obok budynku Szkoły Podstawowej.skręcamy w prawo i pniemy się w górę w kierunku Orłowej.
Niedaleko szlaku usytuowany jest bunkier w Grapach.
Dalej droga biegnie stromo przez las do grzbietowej przecinki, która prowadzi na szczyt Orłowej. Z polany podszczytowej rozciąga się widok na Czantorię, Równicę, Horzelicę.
Nasz kemping znajduje się u podnóża góry orłowa.


Wycieczka na Równicę

Z okolic szczytu Równicy rozciąga się panorama na pasmo Czantorii Wielkiej i Małej, Tuł, Soszów, Skrzyczne, Malinowską Skałę i Baranią Górę.

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia: 1,55 h / 1 h
Wysokość n.p.m.: 884 m

Szlak ten nosi imię Edmunda Kaźmierczaka - prezesa Górnośląskiego Oddziału PTT i głównego inicjatora budowy schroniska na Równicy. Wyprawę rozpoczynamy od Brennej Ośrodek Zdrowia i skręcamy do doliny Leśnicy, mijając czarny szlak oraz kamieniołom Tokarzówka. Tuż za mostem na potoku Leśnica skręcamy w prawo. Początkowo ścieżka wiedzie przez las a następnie skrajem polany, która prowadzi do przysiółka Do Dudki. Na rozwidleniu skręcamy w lewo i maszerujemy leśną ścieżką do kolejnej polany. W tym miejscu skręcamy za zielonymi znakami w prawo i wchodzimy do bukowo - świerkowego lasu. Przed nami dłuższe podejście prowadzące na główny grzbiet Równicy. Napotykamy na niebieski szlak turystyczny wiodący z Orłowej na Równicę. Grzbietową przecinką dochodzimy do szczytu Równicy. Do schroniska schodzimy za żółtymi znakami.


 

Facebook